×
صفحه اصلی قطعات آلبوم تصاویر مقالات اینستاگرام نصب آپشن مسیریابی


آنچه از نحوه نگهداری و استفاده سانروف اتومبیل خود باید بدانید !

امروزه سانروف یکی از آپشنهای مهم برای خریداران خودرو محسوب میشود. با توجه به وجود انواع مختلف سانروف، نحوه استفاده و نگهداری ان نیز متفاوت میباشد. مجموعه دکتر سانروف قصد دارد در این مقاله نکاتی مهمی را برای استفاده بهتر و لذت بردن بیشتر از این آپشن را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد.

نکته اول: برای استفاده بهتر از سانروف ،سرویس آن می باشد. چون ریلهای سانروف توسط روغن و گریس چرب می شوند با گذشت زمان گردو خاک باعث از بین رفتن انها شده و حرکت ریلها را سخت کرده و ایجاد اختلال میکند .برای جلوگیری از این اتفاق سانروف نیاز به سرویس دارد ،که این کار میتواند توسط صاحب خودرو هر چند وقت یکبار ،انجام شود .بهتر است سالی یکبار هم توسط متخصصین فن به صورت حرفه ای سانروف چک و سرویس شود .

نکته دوم: نحوه استفاده از سانروف میباشد: معمولا دو دسته از افراد به مجموعه ما مراجعه میکنند، اولین گروه، که بیشترین مراجعه کننده هم هستند ،کسانی هستند که خیلی کم از سانروف استفاده میکنند (شاید سالی چند بار).استفاده نکردن از سانروف میتواند بیشترین صدمه را به سانروف وارد کند دومین گروه کسانی هستند که در سرعتهای بالا سانروف را باز کرده و به حرکت ادامه میدهند که در این حالت فشار باد میتواند اسیب جدی به سانروف وارد کند پس بهتر است برای نگهداری سانروف این دو نکته مهم را در نظر بگیرید.(استفاده مستمر از سانروف در داخل شهر و بسته نگهداشتن سانروف در سرعتهای بالا و جاده ها)

نکته سوم: این روزها کودکان علاقه خاصی به بیرون رفتن از سانروف خودرو دارند که البته نمیشود این لذت را از انها دریغ کرد ولی باید به این نکته توجه داشت که در سرعت پایین این کار باید صورت بگیرد، چون این عزیزان برای حفظ تعادل خود دست خود را به باد شکن سانروف خودرو گرفته و کمر خود را به شیشه تکیه میدند که هر دوی اینکار نیز میتواند به ریل ها اسیب وارد کرده و مانع بازو بسته شدن سانروف شود.

نکته چهارم: در مورد آب دادن سانروف میباشد . معمولا این اتفاق هم بر اثر سرویس نکردن پیش می اید (جمع شدن خاک و حشرات و ...باعث مسدود شدن خروجی اب شده و بعد از مدتی بارندگی و یا شستن خودرو آب به داخل خودرو و نمد سقف نفوذ کرده ) و هم به علت خرابی لاستیک دور شیشه که حالت اول بیشتر اتفاق می افتد.

ما همیشه در کنار شما هستیم
تعمیر سانروف - دکتر سانروف - ارتباط مستقیم